OTP Bank Liga 2024/2025

Home office: a koronavírus nem zavarta meg a DLA labdarúgóit

A DVSC nyolc labdarúgója felvételt nyert a Debreceni Egyetemre.

A diákok két nagy bázisintézményben, a Debreceni Egyetem Balásházy János Gyakorló Középiskolájában és Kollégiumában (Bene Ádám, Figeczki Ágoston, Juhász Martin, valamint a nemrég profi szerződést kapó Kovács Róbert és Szabó Kornél), a Debreceni Csokonai Vitéz Mihály Gimnáziumban (Baráth Péter, Szabó Árpád és Tomola Patrik), és a Miskolci Magiszter Gimnáziumban (Csáki Dávid) érettségiztek.

Bene Ádám, Kovács Róbert és Juhász Martin a DE-TTK testnevelő-gyógytestnevelő-egészségfejlesztő tanári szakra, Baráth Péter, Szabó Kornél, Figeczki Ágoston és Tomola Patrik a DE-GTK sport és rekreációszervezés szakra, Szabó Árpád a DE-BTK angol nyelv és kultúra-testnevelő tanári szakra, míg Csáki Dávid a DE-GKT turizmus-vendéglátás szakra nyert felvételt.

Az alábbi labdarúgók a DVSC másod, harmadosztályú és U19-es csapatának tagjai, míg Szabó Kornél kölcsönben a DEAC másodosztályú együttesének játékosa.

A Debreceni Labdarúgó Akadémia oktatás és szociális részlegének vezetője, Gyarmati Zoltán honlapunknak adott interjújában elmondta, személyes sikerének éli meg a tanulók felvételét.

Ezeknek a játékosoknak 2016 szeptembere, a középiskolába kerülésük óta személyesen követem nyomon a tanulmányi eredményüket az iskolájukkal közösen. Rengeteg olyan egyéni beszélgetésen vagyunk túl, ami az ő életpálya modelljükkel, továbbtanulásukkal kapcsolatos. Az utolsó, végzős időszakban tanácsaimmal segítettem az emelt szintű érettségijükre való felkészülésüket. Nem tudok adatot a többi labdarúgó akadémia végzős középiskolásainak továbbtanulási szándékáról vagy sikeres felvételéről, de azt gondolom, a DVSC-DLA ebben is elől jár, hogy évről évre hallgatókat ad a Debreceni Egyetemnek és a debreceni profi sportnak. Testnevelőként és gyakorlatvezető mentortanárként külön öröm számomra, hogy öt játékos a testnevelő tanári pályát választotta. A labdarúgó akadémia nevében szeretnék köszönetet mondani az intézmények vezetőinek, a futballisták osztályfőnökeinek, felkészítő tanárainak, a szülőknek és mindenkinek, akik ezeket a fiatalokat segítették a céljaik elérésében. Évről évre magasabbra kerül a mérce, így mindenkit arra buzdítunk, hogy minél hamarabb nyelvvizsgázzon, csináljon előrehozott érettségit, és a továbbtanulásához szükséges tantárgyakból az emelt szintű érettségire maximálisan készüljön fel. Végezetül arra törekszünk, hogy akár a hetedik évfolyamba érkező általános iskolásnak vagy a kilencedik évfolyamba érkező középiskolásnak, érdeklődési körének, tanulmányi szintjének megfelelő oktatási intézményt találjunk. Ennek az az oka, hogy sikereket, pozitív élményeket éljenek át az iskolában eltöltött évek alatt, ami jó alapként szolgálhat a továbbtanulásban – zárta szavait Gyarmati Zoltán.